Amazonki naprawdę istnieją. Ukrywają się w Karpatach

Obraz2

Wojowniczki żyjące w ukraińskiej części Karpat to kobiety silne psychicznie i fizycznie, nierzadko okrutnie doświadczone przez życie. Mimo traumatycznych wspomnień doskonalą się w ascezie, sztukach walki i popierają Julię Tymoszenko.

Nazywają siebie Asgarda. Nie wiadomo dokładnie gdzie znajduje się ich siedziba. Wiemy jedynie, że ok. 150-200 ukraińskich wojowniczek ukrywa się przed światem w ośrodku znajdującym się w Karpatach, na południowym wchodzie Ukrainy.

Pierwszych informacji o tej społeczności dostarczył w 2004 r. francuski fotograf Guillaume Herbaut, który zdobył zaufanie współczesnych Amazonek i udokumentował za pomocą fotografii fragmenty ich codziennego życia. – Moje pierwsze wrażenie? Asgarda to zalążek nowej sekty. Gdy dziewczyny zobaczyły swoje zdjęcia, były bardzo szczęśliwe. Miały okazję, aby w nietypowy sposób zaprezentować swoją siłę – wspominał później na łamach nowojorskiego pisma „Planet Magazine”.

Kim są Asgarda?

ObrazlWiększość żyjących w Karpatach wojowniczek to młode kobiety. Często, nim trafiły pod skrzydła przywódczyni współczesnych Amazonek – Kateriny Tarnowskiej (która założyła pierwszą eksperymentalną szkołę walki Asharda, dostosowaną do kobiecej anatomii) były ofiarami przemocy domowej i przestępstw na tle seksualnym. Choć Asgarda nie są zamkniętą społecznością, to kobiety które chcą do niej przynależeć muszą spełniać określone warunki psycho-fizyczne, pozwalające im na życie według surowych zasad.

We wspólnocie asgardek uczą się panować nad swoim ciałem i umysłem, m.in. za pomocą sztuki walki. A tej uczy ich Volodymir Stepanowycz, mistrz karate jeszcze z czasów dawnego Związku Radzieckiego i jeden z niewielu mężczyzn, który ma prawo przebywać wśród wojowniczek.

Ukrainki żyją w zgodzie z naturą, odwołując się do duchowej tradycji zarówno prawosławia, jak i mitów scytyjskich (plemię Scytów według greckiej mitologii nazywane było właśnie Amazonkami). Ponadto uczą się dawnych tańców oraz umiejętności, które tradycyjnie uznawane są za kobiece. Hodują warzywa i owoce oraz propagują zdrową żywność.

Polityka Amazonek

Pomimo tego, że ukraińskie wojowniczki żyją w izolacji od świata zewnętrznego mają sprecyzowane poglądy polityczne. Popierają wizję wielkiej i silnej Ukrainy, która ich zdaniem powinna dążyć do odrodzenia. Uważają, że naturalną przywódczynią narodu ukraińskiego jest była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, w której widzą silną i niezależną kobietę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: